Корзина
12 отзывов
Винницапр. Юности, 18, оф. 507 (ТРЦ ДАСТОР)21021
Наличие документов
Знак Наличие документов означает, что компания загрузила свидетельство о государственной регистрации для подтверждения своего юридического статуса компании или физического лица-предпринимателя.
+380679635082
+380
67
963-50-82
+380
43
269-32-00
Профессиональная экспертная оценка имущества

Нормативна оцінка землі

Нормативна оцінка землі

Грошова оцінка землі у м. Вінниця та Вінницькій області може бути експертною та нормативною, в залежності від призначення та порядку проведення. Відповідно до ст. 201 «Земельного кодексу України», нормативна грошова оцінка земельних ділянок використовується для визначення розміру земельного податку, втрат сільськогосподарського й лісогосподарського виробництва, економічного стимулювання раціонального використання й охорони земель і т.п.

 

А згідно зі ст. 5 Закону України «Про оцінку земель»:  нормативна грошова оцінка землі використовується для визначення розміру земельного податку, державного мита при міні, спадкуванні й даруванні земельних ділянок, орендної плати за земельні ділянки державної й комунальної власності, втрат сільськогосподарського й лісогосподарського виробництва, а також при розробці показників і механізмів економічного стимулювання раціонального використання й охорони земель.

 Стаття 18 Закону України «Про оцінку земель». Порядок проведення нормативної грошової оцінки земельних ділянок

 Нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться відповідно до державних стандартів, норм, правил, а також інших нормативно-правових актів на землях усіх категорій і форм власності. Нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться:

·                 розташованих у межах населених пунктів незалежно від їхнього цільового призначення ― не рідше чим один раз в 5-7 років;

·                 розташованих за межами населених пунктів земельних ділянок сільськогосподарського призначення ― не рідше чим один раз в 5-7 років, а несільськогосподарського призначення ― не рідше чим один раз в 7-10 років.

 Нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться юридичними особами, які одержали ліцензії на проведення робіт із землевпорядкування.

 При цьому нормативна грошова оцінка землі сільськогосподарського призначення проводиться не рідше одного разу в 5 ― 7 років, а несільськогосподарського призначення ― не рідше одного разу в 7 ― 10 років. Нормативна грошова оцінка землі проводиться на підставі й у порядку, встановленому наступними нормативними документами:

·                 методикою нормативної грошової оцінки землі сільськогосподарського призначення й населених пунктів (Методика № 213);

·                 методикою нормативної грошової оцінки землі несільськогосподарського призначення ( крім земель населених пунктів) (Методика № 525);

порядок нормативної грошової оцінки землі сільськогосподарського призначення й населених пунктів (Порядок № 18);

·                 порядком нормативної грошової оцінки землі несільськогосподарського призначення ( крім земель у межі населених пунктів) (Порядок № 19).

 Слід зазначити, що нормативна оцінка земель сільськогосподарського призначення й земель несільськогосподарського призначення проводиться відповідно до різних методик. А саме: земельні ділянки сільськогосподарського призначення й населених пунктів оцінюються за Методикою № 213, а земельні ділянки несільськогосподарського призначення, крім населених пунктів, ― за Методикою № 525.

 Грошова оцінка земель сільськогосподарського призначення й населених пунктів Вінницької області.

 Згідно з п. 1 Методики № 213, нормативна грошова оцінка земель сільськогосподарського призначення й населених пунктів здійснюється з метою регулювання відносин при:

-      передачі землі у власність, у спадщину, під заставу;

-      даруванні, купівлі-продажу земельної ділянки й оренді;

-      визначенні ставок земельного податку;

-  ціноутворенні, обліку сукупної вартості основних засобів виробництва, визначенні розміру внеску в статутні фонди акціонерних товариств, об'єднань, кооперативів.

 Нормативна оцінка земельних ділянок проводиться тільки тими суб'єктами оцінної діяльності, що одержали ліцензію на проведення робіт із землевпорядкування.

 Відповідно до п. 1.3 Порядку № 18, нормативна оцінка землі використовується для визначення розміру земельного податку, держмита при міні, спадкуванні й даруванні земельних ділянок, орендної плати за земельні ділянки державної й комунальної власності, втрат сільськогосподарського й лісогосподарського виробництва, а також при розробці показників і механізму економічного стимулювання раціонального використання й охорони земель.

Інформаційно-аналітичними даними для нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення є матеріали державного земельного кадастру (економічна оцінка земель, кількісна і якісна характеристика земель, бонітування ґрунтів), матеріали внутрішньогосподарського землевпорядкування.

 А інформаційною базою для земель населених пунктів ― їх генеральні плани й проекти планування й забудови населених пунктів, матеріали інвентаризації земель населених пунктів, матеріали економічної оцінки території, проекти забудови й розподілу території населених пунктів, місцеві правила забудови.

 При відсутності матеріалів економічної оцінки землі,  нормативна грошова оцінка земель сільськогосподарського призначення визначається за аналогічними агровиробничими групами ґрунтів,  які  до  них  прилягають.

 Для несільськогосподарських угідь розміщених під дорогами, спорудами, водоймами, болотами, лісосмугами й іншими непридатними для сільськогосподарського виробництва земельними ділянками, грошова оцінка визначається за їх фактичним використанням відповідно до Порядку № 19.

 При цьому, оцінка земельних ділянок під чагарниками проводиться в розрахунку 25 % від середньої оцінки земель під лісовими насадженнями відповідного адміністративного району.

 Також, згідно з Порядком № 19 визначається нормативна грошова оцінка земельних ділянок під виробничими будівлями й спорудами сільськогосподарських підприємств, що  розташовані за межами населених пунктів і використовуються для здійснення економічної діяльності згідно КВЕД.

 Нормативна грошова оцінка земель сільськогосподарського призначення відповідно до п. 3 Методики № 213 здійснюється окремо по орних землях, землях під багаторічними насадженнями, природніми сіножатями і пасовищами за рентним доходом, який формується залежно від якості, місцерозташування і економічної оцінки земель.  Слід звернути увагу на послідовне здійснення нормативної грошової оцінки по: Україні, АР Крим і областям, кадастровим і адміністративним районам, сільськогосподарським підприємствам, окремим земельним ділянкам.

 Потрібно зазначити, що оцінка земель під багаторічними насадженнями,  орних земель,  природніх косовиць і пасовищ у сільськогосподарських підприємствах, створених на базі реформованих колективних сільськогосподарських підприємств і інших підприємств, обчислюється після уточнення площі і меж земель.

 Відповідно до п. 2 Порядку № 18 в основу визначення нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення покладено рентний дохід, який створюється при виробництві зернових культур і визначається за даними економічної оцінки земель, проведеної в 1988 році.

 Слід відмітити, що в умовах інфляції рентний дохід обчислюється в натуральних одиницях (у центнерах зерна), який при визначенні грошової оцінки переводиться у вартісне вираження за поточними цінами на дату оцінки. Величина нормативної грошової оцінки є добутком річного рентного доходу й строку його капіталізації, який установлюється в 33 роки.

 Порядком № 18 визначені також особливості нормативної оцінки:

-                  земель сільськогосподарського призначення, у тому числі земель в Україні, земель в АР Крим, областях і районах, земель сільськогосподарських підприємств;

-      окремої земельної ділянки;

-      земель населених пунктів.

 Відповідно до результатів нормативної грошової оцінки земель складається технічна документація. Інформація про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки оформляється як витяг з технічної документації.

 

Оцінка земельних ділянок несільськогосподарського призначення

 Нормативна грошова оцінка земель несільськогосподарського призначення (крім земель населених пунктів) відповідно до п. 1.1 Методики № 525 здійснюється з метою визначення  розміру   земельного податку,  державного  мита  при  міні,  спадкуванні  та  даруванні земельних ділянок згідно із законом,  орендної плати  за  земельні ділянки   державної   та    комунальної    власності,    втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва,  а  також під   час   розроблення   показників  та  механізмів  економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель.

 Відповідно до п. 1.3 Порядку № 19 грошова оцінка зазначених земель використовується для визначення розміру:

·     земельного податку;

·     держмита при міні, спадкуванні й даруванні земельних ділянок;

·     орендної плати за земельні ділянки державної й комунальної власності;

·     втрат сільськогосподарського й лісогосподарського виробництва.

 До об'єктів нормативної грошової оцінки земель несільськогосподарського призначення відносяться земельні ділянки, що використовуються по функціональному призначенню незалежно від того, до якої категорії земель вони віднесені.

  В основу нормативної грошової оцінки несільськогосподарських земель за межами населених пунктів, залежно від їхнього функціонального використання, згідно п. 1.6 Порядку № 19 покладена капіталізація нормативного середньорічного економічного ефекту або рентного доходу від використання земельних ділянок відповідного функціонального призначення.

 Інформаційно-аналітичними даними для нормативної грошової оцінки є відомості державних кадастрів (земельного, лісового, водного), інвентаризації земель, землевпорядної, лісовпорядної, містобудівної й проектно-технічної документації.

 Організація робіт з нормативної оцінки земель несільськогосподарського призначення згідно з п. 1.9 Порядку № 19 здійснюється Держкомземом, Республіканським комітетом АР Крим по земельних ресурсах, обласними й Севастопольським міським головними керуваннями, районними відділами земельних ресурсів.

 Механізм проведення нормативної грошової оцінки земель несільськогосподарського призначення регламентує Порядок № 19, де докладно викладений процедуру розрахунків нормативної грошової оцінки для кожної з категорій земель:

-      промисловості, транспорту, зв'язки, енергетики, оборони;

-             природно-заповідного й іншого природоохоронного, оздоровчого, рекреаційного й історико-культурного призначення;

-      водного фонду;

-      лісового фонду.

 За результатами проведення нормативної оцінки земель складається технічна документація. Дані про нормативну оцінку окремої земельної ділянки оформляються як витяг з технічної документації.

Для проведення нормативної оцінки земельної ділянки у місті Вінниця та Вінницькій області, вам потрібно звернутись у ЦЕНТР ЕКСПЕРТНОЇ ОЦІНКИ. Співробітники даної компанії постійно удосконалюють свої послуги разом із змінами законодавства України, тому встигли зарекомендувати себе в якості надійного партнера.