Корзина
12 отзывов
Винницапр. Юности, 18, оф. 507 (ТРЦ ДАСТОР)21021
Наличие документов
Знак Наличие документов означает, что компания загрузила свидетельство о государственной регистрации для подтверждения своего юридического статуса компании или физического лица-предпринимателя.
+380679635082
+380
67
963-50-82
+380
43
269-32-00
Профессиональная экспертная оценка имущества

Оцінка нерухомості в "деталях".

Оцінка нерухомості в "деталях".

Визначити ціну (вартість) об'єкта житлової нерухомості може тільки фахівець з оцінки. Дані, отримані оцінювачем після проведення оцінки нерухомості,  передаються в державні органи.

Окремі операції з нерухомістю потребують виконання процедури по проведенню оцінки.

Оцінка нерухомості необхідна, якщо квартиру або будинок планують продати або укласти іншу угоду. Виконання оцінки нерухомості має ґрунтуватися на нормах, зазначених в національному стандарті № 2 «Оцінка нерухомого майна», який затверджений постановою № 1442 Кабінету Міністрів України від 28.10.2004 року. Також правила оцінки прописані в національному стандарті № 1, який затверджений постановою № 1440 Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 року.

Перш ніж визначати цінність нерухомості оцінювач зобов'язаний переглянути об'єкт майбутньої оцінки згідно норм п. 50 національного стандарту №1. А господар нерухомості повинен забезпечити доступ до об'єкта оцінки, щоб фахівець отримав необхідну для звіту інформацію згідно статті 11 Закону України № 2658-III «Про оцінку майна, имущественных прав и професиональную оціночную деятельность в Україні».

Найбільш затребованою метою для оцінки є визначення вартості об’єкта нерухомого майна для цілей стпягнення податку, нарахування і сплата обов'язкових платежів. Тобто надання даних про квартиру або будинок в податкові служби. Оцінювач подає дані до Фонду державного майна України (ФДМУ далі). У ФДМУ зберігається єдина база звітів по оцінці майна для цілей оподаткування. Доступ до бази мають лише нотаріуси та суб'єкти оціночної діяльності (СОД).

На підвищення або навпаки зниження вартості впливають такі показники:

-        місце розташування об'єкта оцінки (центральна чи серединна зона, околиця і так далі);

-        інфраструктура в місці, де знаходиться об'єкт (наприклад, поруч парк або пустир, промислова зона). Наскільки далеко йти до поліклініки, супермаркету, школи, дитячого садка; близькість до транспортних розв'язок, віддаленість від станцій метрополітену;

-        тип будинку (будівля 30-х років, приватний будинок, «хрущівка», квартира покращеного планування, новобудова або ін.);

-        ступінь зношеності будинку;

-        матеріали стін і перекриттів;

-        наявність ліфта і домофона;

-        інженерні комунікації (водопостачання, енергозабезпечення, газифікація, каналізація тощо);

-        ступінь фізичного зносу об'єкта;

-        ремонтний стан (відмінний, добрий, задовільний, незадовільний, непридатний тощо).

Вартість об’єкта оцінки визначається виходячи з цін продажу на подібну нерухомість на ринку з урахуванням відмінностей. Оцінювач аналізує ці відмінності і отримує об'єктивну оцінку вартості об'єкта.

Звіт є результатом оцінки, в якій наявні висновки  де вказана вартість  майна і показані виконані процедури з оцінки відповідно до законодавчих норм. Звіт  підписується  оцінювачем,  який  проводив  оцінку  нерухомості,  і  скріплюється підписом керівника суб'єкта оціночної діяльності.

Загалом, для того щоб визначити вартість нерухомості оцінювачу необхідно:

1. Провести дослідження ринку з метою збору інформації про операції, які здійсненні, котируваннях, пропозиціях про продаж об’єктів нерухомості, аналогічних об’єкту нерухомості;

2. Обрати  та перевірити дані по найбільш схожих об’єктах;

3. Порівняти об’єкт оцінки та вибрані  для порівняння аналогів, проданих, або тих, що продаються на ринку;

4. Визначити величину поправок до вартості об’єкта оцінки;

5. Погодити поправки і визначити вартість об’єкта що оцінюється.

6. Зробити висновки та оформити звіт.