Продавець ФОП Довбня М. Ю. розвиває свій бізнес на Prom.ua 11 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
13 відгуків
Келецька 84, Вінниця, Україна
+380 (67) 963-50-82
+380 (43) 269-32-00
Професійна експертна оцінка та інвентаризація майна, технічний паспорт БТІ

Експертна оцінка майна основних засобів для цілей бухгалтерського обліку (поставити на баланс)

Експертна оцінка майна основних засобів для цілей бухгалтерського обліку (поставити на баланс)

Під експертною оцінкою основних засобів для цілей бухгалтерського обліку прийнято розуміти процедуру, що включає визначення ринкової вартості активів. Її проводять спеціалізовані компанії, які точно знають всі особливості та нюанси цього процесу. У сучасних підприємств досить часто виникає необхідність використовувати саме реальну ринкову вартість обладнання. Дана процедура надзвичайно затребувана. Що про неї варто знати?

 

Ключові поняття оцінки основних засобів

 

Під оцінкою основних засобів слід розуміти відображення в бухгалтерському обліку фінансового вираження майнових активів, що належать компанії. Як правило експертну оцінку замовляють для постановки на баланс підприємства або переоцінки майна балансова вартість якого дорівнює нулю або сильно занижена і не відповідає її реальній вартості. Однак далеко не всі матеріальні цінності можуть бути визнані основними засобами фірми. За законодавством період їх корисної експлуатації повинен бути не менш 1 року (бувають і винятки).

Серед ключових цілей проведення оцінки основних засобів можна виділити такі моменти:

  • облік основних засобів;

  • аналіз якісних, а також кількісних параметрів матеріальних цінностей фірми;

  • застосування одержаних даних для проведення прогнозів і розрахунків;

  • здача активів фірми в оренду подібні операції;

  • оцінка стану ОС для своєчасної організації ремонтно-відновлювальних робіт;

  • надання статистичної звітності в уповноважені відомства і служби.

Існує кілька різновидів і класифікацій оцінки основних засобів. Базовим показником вважається первісна вартість активів. Дане значення важливо в бухобліку в процесі постановки активів на облік. Первісну вартість розраховують наступними способами:

  1. При обліку активів, які вносять власники фірми в якості внесків у статутний капітал, даний показник можуть визначити самі засновники.

  2. Якщо здійснюються операції по закупівлі активів, розрахунок виконується за актуальними ринковими цінами або на підставі договірних відносин між контрагентами.

  3. Якщо матеріальні цінності виробляються власними силами, розрахунок проводять з урахуванням всіх понесених витрат.

 

 

При проведенні розрахунку оцінки основних засобів враховують балансову вартість активів. Оцінний показник формується в залежності від даних бухобліку про наявність рухів різних активів компанії. Він може враховувати інформацію про відновної вартості.

Крім цього, прийнято виділяти залишкову вартість основних засобів підприємства. Для її формування застосовують фактичні або нормативні дані про знос активів фірми. Завдяки цьому можна запланувати модернізацію або ж поточний ремонт основних засобів, у тому числі і спецтехніки.

 

Методи оцінки основних засобів для цілей бухгалтерського обліку

 

Оцінку майнових активів підприємства проводять з урахуванням наступних критеріїв:

  • первісна вартість;

  • відновна вартість;

  • залишкова вартість.

При розрахунку первісної вартості використовують дані про придбання різних об'єктів або ж інформацію про витрачених для їх будівництва фінансів. Також для цих цілей підійде інформація про актуальні ринкових цінах. Є випадки, в яких допустиме збільшити первісну вартість, наприклад, при добудові базового об'єкта або його реконструкції. Також до подібних ситуацій відносять ліквідацію частини активу.

Відновна вартість розраховується з застосуванням наступних методів оцінки основних засобів:

  • коефіцієнти зміни цін на ринку;

  • нормативні індекси цін на конкретні види активів (майнових);

  • показники аналогічних типів активів, якщо для них вже проводився процес визначення відновної вартості.

Отримані в результаті оцінки основних засобів дані необхідні для аналізу залишкової вартості з урахуванням зносу матеріальних цінностей компанії.

Залишкову вартість необхідно визначати методом вирахування розміру зносу з початкових оціночних даних. Крім цього, є шлях використання нормативних показників амортизації. Ще є різні поправочні коефіцієнти до сум зносу, які актуальні для окремих різновидів майнових активів.

 

 

Дополнительные методы оценки основных средств следует применять в случае с государственными предприятиями. В данном случае  есть масса особенностей, в которых разбираются профессиональные оценщики. В частности к данной процедуре предъявляются специфические требования. Они могут меняться в связи с изменением законодательных актов.

Не стоит забывать о необходимости проведения дооценки ОС. Она понадобится в случае, если имело место быть изменение качественных или количественных показателей основных средств предприятия. Как правило, дооценка ОС проводится ежегодно.

Сьогодні існує досить багато фірм, які можуть провести оцінку основних засобів максимально швидко та без зайвих клопотів для вас. Якщо в штаті підприємства немає профільних фахівців, то цей варіант відмінно підійде. Головне звертатися до компаній з хорошою репутацією та досвідченими фахівцями.

Оцінка основних засобів — складна процедура, яка має безліч «підводних каменів». Для її проведення необхідно задіяти профільних фахівців і в такому випадку все пройде максимально гладко, без особливих проблем. Крім цього, важливо виконувати переоцінку основних засобів з певною періодичністю.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner